Eva Viestová Futbal

Víťazstvo revúckych futbalistov

V nedeľu 5.6. o 17,OOhod odohrali futbalisti MFK Revúca zápas 24. kola IV. ligy Juh muži proti mužstvu Jednota Málinec.

Do dôležitého zápasu v boji o záchranu nastúpili revúčania veľmi dobre a hneď od úvodných minút si vytvárali šance. Hneď v úvode svoju šancu nepremenil Lunter, ktorý bol v úvode najaktívnejším hráčom domácich. V 21 minúte všetky snahy zmarila búrka a hlavný rozhodca musel prerušiť zápas. Po tejto pauze začali byť hostia pohyblivejší, no domáci sa nevzdávali. Keď prestali nakopávať lopty a zakombinovali, bola z toho rýchla akcia, ktorá bola v 42minúte zastavená iba za cenu faulu. Nariadený pokutový kop premenil v 43minúte Gomori a dostali sme sa do vedenia 1:O. Po prestávke začali domáci hrať lepšie a krásna akcia vyšla v 54minúte Bystránovi a bolo 2:0. No a v 90minúte ešte striedajúci Bajús poistil vedenie domácich na 3:0. Škoda premárnených zápasov v Divíne, doma s Poltárom aj na Jupie Banská Bystrica. Nehovoriac vôbec o D. Strehovej a V.Blhu. Tak budeme musieť čakať ešte 2 týždne na rozhodnutie o zostupujúcom, kde ideme najprv do Č. Balogu a posledný zápas jarnej časti ligy hráme doma 19.6. o 17,00hod proti Žiaru nad Hronom.

MFK Revúca : Jednota Málinec
3 : 0

Zostava MFK Revúca : Stanko, Majerčík, Švihla T., Švihla L., Šestina, Gomori, Pašiak, Švec, Lunter,, Máté, Bystrán / Bajús, Urc, Helik, Živner

Zdroj info : A. Štempel