Katarína Oravská Volejbal

V sobotu začal nový ročník 1. Ligy mužov vo volejbale. Počas leta došlo k zmenám v riadení súťaže. Diváci budú mať možnosť vidieť zápasy so súpermi zvučných mien, ktoré hrávali Slovenskú extraligu.

Ilustračný obrázok k článku Volejbal v Revúcej ešte atraktívnejší: Môžeme sa tešiť zo zápasov so súpermi zvučných mien

AVK Magnezit Revúca : VKP Bratislava 3:1 a 3:1
Zost.: D. Belica, J.S. Galo, M. Herich, J. Jankovič, M. Schelling, A. Petráš , lib. M. Breznaník a M. Makróczy str.: E. Barboriak, V. Adámek
tr. : I. Kozlík . as. tr. : Maroš Kumi, 230 divákov

Hneď na prvé zápasy pricestoval desaťnásobný Majster Slovenska, družstvo VKP Bratislava. Hoci v jeho zostave boli mladí hráči, sú to skvelí volejbalisti. V ich drese nastúpil aj revúcky odchovanec, Boris Konček.

Úspešný vstup do súťaže

Prvý set začali obidve družstvá rýchlym pestrým volejbalom, tvrdými podaniami a útokom. Body sa presúvali hore dole po jednotlivých výmenách. „V koncovke sme síce vyhrávali 21:18, ale súper nás zatlačil podaním a vlastnou nervozitou sme set nezvládli a prehrali ho 25:22. V druhom sa znova otáčalo po bode, kým na bloku nezaúradoval Matej Herich a dvomi „deskami„ dostal naše družstvo do hernej pohody,“ povedal Maroš Kumi, športový riaditeľ AVK.

Matej sa rozohral a bol na neudržanie. K nemu sa pripojili všetci ostatní a keď bolo treba, bodovali. „Vyhrali sme druhý set a naše útoky začali byť presnejšie a úspešnejšie ako súperove. Musím pochváliť aj hráčov VKP, ktorí hrali dobrý volejbal a boli naozaj dobrým a vyrovnaným súperom. Do konca zápasu sme kontrolovali stav a vyhrali celý zápas,“ zhodnotil Kumi.

Prínosy pre revúcky volejbal

Druhý zápas mal podobný priebeh, len domáci vyhrali prvý set a druhý hostia z VKP. V treťom sete veľmi pomohli smeče Viliama Adámka a vysoká úspešnosť Mateja Hericha. Všetci hráči bojovali a išli za víťazstvom. V zápase nastúpili aj mladí, 16 roční hráči, ktorí sa v hre nestratili. Sú to Jakub Shane Galo (blokár), Matej Schelling (smeč) a Martin Breznaník (libero). Tak isto po dlhej prestávke sa do volejbalu vrátil Matúš Makróczy. Ako povedal športový riaditeľ AVK, všetci sú prínosom pre revúcky volejbal.

„Naši diváci burcovali a povzbudzovali počas obidvoch zápasov. Okrem víťazstiev sme pre nich prichystali v úvode sezóny guláš a bohatú tombolu. Dúfam, že tieto výkony budú ďalšou pozvánkou na ďalšie zápasy 1. Ligy,“ dodal Kumi.

AVK Magnezit Revúca : VKP Bratislava