Správy

Vyčíňanie veľkej vody v Banskobystrickom kraji: Kde mali hasiči najviac výjazdov?

Hasiči absolvovali v kraji desiatky výjazdov v súvislosti s počasím. Okrem profesionálov zasahovali aj tí dobrovoľní.

Ilustračný obrázok k článku Vyčíňanie veľkej vody v Banskobystrickom kraji: Kde mali hasiči najviac výjazdov?
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Hasiči v Banskobystrickom kraji od utorka (13. 10.) do stredy 6.00 hod. absolvovali v súvislosti s počasím 41 výjazdov. Ako uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erik Piater, najvážnejšia situácia bola v okrese Zvolen.

Voda zaplavila domy

Obec Zvolenská Slatina vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity. V stredu ráno to potvrdil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák.

Vodný tok rieky Slatina sa vylial z koryta na poľnohospodársku pôdu. Pre vysokú hladinu vodného toku Slatina sa zdvihla aj hladina toku Rybný potok, čo spôsobilo vyliatie vôd cez brehové čiary a zaplavilo rodinné domy.

Zasahovali desiatky hasičov

„Okrem toho hasiči najčastejšie zasahovali v okresoch Revúca, Veľký Krtíš a Brezno,“ dodal Piater. Celkovo zasahovalo 25 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených deväť kusov hasičskej techniky. „V teréne bolo aj 114 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí na 24 kusoch techniky,“ ukončil.

S výdatnejšími zrážkami na celom Slovensku treba počítať aj počas stredy, upozorňuje Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť, ako vyzerala situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho daž­ďa!

Titul. foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho dažďa
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie