Monika Földešiová Tlačové správy

Za voňavým adventom a vianočnými trhmi do blízkych metropol pohodlne a rýchlo

Magická atmosféra Vianočných trhov v Prahe a nákupy v tejto metropole ešte nikdy neboli pre občanov Slovenska dostupné tak, ako teraz. K dispozícii majú vlakové spojenie Košice - Praha už od 9 eur za jednu cestu a navyše sa odvezú v čistých a pohodlných žltých vozňoch RegioJetu.

Ilustračný obrázok k článku Za voňavým adventom a vianočnými trhmi do blízkych metropol pohodlne a rýchlo
Zdroj: Dnes24.sk

Počas cesty si môžu vychutnávať špičkové služby, nadštandardný servis na palube a chutné občerstvenie. Pražské Vianočné trhy sú povestné svojou nezameniteľnou atmosférou plnou zábavy, uvoľnenia a atrakcií. Konajú sa najmä na Staromestskom námestí, kde je umiestnený hlavný stromček a na Václavskom námestí, od 29. novembra 2014 až do 1. januára 2015.

Slovákov od hojnejšej účasti na tomto atraktívnom podujatí doteraz odrádzalo dopravné spojenie, ktoré na železnici nebolo lacné, pohodlné, ani čisté. Situácia sa však zmenila, keď od polovice októbra začal premávať jedným párom vlakov na trase Košice – Žilina – Ostrava – Praha súkromný vlakový dopravca RegioJet.

,,Kto okúsil cestu s RegioJetom, ten hneď zaznamenal rozdiel a uvedomil si, že cestovanie nemusí byť len utrpením, ako to bolo doteraz v preplnených a neveľmi čistých štátnych vlakoch,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ STUDENT AGENCY holding, do ktorého RegioJet patrí a dodáva: ,,navyše, naše štartovacie ceny, začínajúce od 9 eur za jednu cestu z Košíc do Prahy, sú naozaj atraktívne. Oproti najlacnejšiemu cestovnému lístku konkurencie v súčasnosti, ide o polovičnú cenu a rovnakú, akú ponúka RegioJet zo Žiliny do Prahy. Cesta do Prahy sa tak vyplatí nielen pri výnimočných príležitostiach, ale aj na predvianočné, či iné nákupy, alebo na výlety spojené s prehliadkou historických pamiatok. Tieto výhodné ceny lístkov si cestujúci môžu kúpiť na webových stránkach RegioJet.“

Dopĺňa, že na trase medzi Košicami a Prahou je k dispozícii jedálenský vozeň s ponukou teplých jedál. V každom vlaku je radený vozeň, v ktorom je veľká detská herňa s hračkami a TV obrazovkou, na ktorej môžu deti sledovať rozprávky či kreslené seriály. Detské kupé je až trojnásobne väčšie a umožňuje malým cestovateľom ešte spokojnejšie cestovanie.

V každom vozni je člen palubného personálu – stevard či stevardka, ktorí sa starajú o obsluhu cestujúcich. Členov palubného personálu dopĺňajú baristi, pripravujúci zákazníkom objednané občerstvenie. Žlté vlaky RegioJet ponúkajú nadštandardný servis na palube, ktorým je vlakový dopravca povestný
káva a nápoje zadarmo
prístup k internetu zadarmo
zábavný portál – možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, čítania elektronických kníh
prípojka k 230 V
denná tlač a časopisy zadarmo
možnosť zakúpenia palubného občerstvenia za nízkonákladové ce­ny.

Od 14. decembra 2014 začne RegioJet jazdiť aj na trase Bratislava – Žilina – Košice. Aj tu cestujúcich čakajú nižšie ceny a úplne nový štandard cestovania, rovnaký ako na linke do Prahy. Celkovo budú medzi Bratislavou a Košicami jazdiť 3 súpravy rýchlych žltých vlakov. Už teraz je možné si zakúpiť lístky do predvianočnej Bratislavy.

Viac informácií nájdete na www.regiojet.sk

A nielen vlakom RegioJet môžete vyraziť na vianočné trhy. Aj v žltých autobusoch STUDENT AGENCY môžete cestovať do európskych miest za adventnou atmosférou a nákupom vianočných darčekov.

Tipy na mestá s úžasnou vianočnou atmosférou:

Bratislava – metropola Slovenska

Trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí vám ponúknu predovšetkým ochutnávku tradičných pokrmov – cigánska pečienka, kapustnica, klobásy, pečená hus, husacie a kapustné lokše, grilované a pečené mäso, ale aj punč, víno a grog – to všetko priamo v centre. Iste neodoláte dezertom – medovníkom, oblátkam alebo špeciálnej medovine. Trhy sa konajú od piatku 21. 11. do utorka 23. 12. 2014.

Budapešť – metropola Maďarska

Na vianočnom trhu na námestí Vörösmarty môžete obdivovať ľudových umelcov a drobných remeselníkov a ich ručné výrobky s vianočnou tematikou. Vianočnú atmosféru dokresľuje vôňa perníkov, škorice, vareného vína či ihličia voňajúceho po celom námestí.

Drážďany – Nemecko

Drážďany vám ponúknu celkom 11 vianočných trhov! Trhy klasické, ale aj stredoveké či barokové. Kto chce prejsť všetky trhy, ktoré v Drážďanoch sú, začne od hlavnej stanice ulicou Prager Strasse k námestiu Altmarkt. Odtiaľ potom okolo barokového kostola Frauenkirche na Neumarkte, po moste cez Labe, do neustadtskej ulice Hauptstrasse na vianočný trh Neustädter Advent v barokovej štvrti Innere Neustadt. Trhy začínajú 27. 11. a končia 24. 12. 2014.

Viac informácií nájdete na www.studentagency.sk

RegioJet spustil predaj cestovných lístkov na novú trasu Bratislava – Žilina – K
3
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie