Jakub Forgács Správy

Revúčania, riešite otázku bývania? Takto môžete požiadať o prenájom bytu

Mesto sa opätovne rozhodlo riešiť otázku bytovej politiky a opätovne s podporou občanov mesta i regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Revúčania, riešite otázku bývania? Takto môžete požiadať o prenájom bytu
Zdroj: TASR

V letných mesiacoch v roku 2019 prebehol dotazníkový prieskum nájomného bývania v Revúcej, z ktorého vyplynulo, že občania hodnotia výstavbu nájomných bytov pozitívne a o nájomné bývanie prejavilo záujem až 48 % zúčastnených respondentov. Informuje o tom oficiálny web mesta.

Máte záujem?

Na základe výsledkov prieskumu, mesto predložilo poslancom Mestského zastupiteľstva v Revúcej v novembri 2019 zámer výstavby nájomných bytov bežného štandardu, avšak poslanci tento zámer odročili, a to aj z dôvodu väčšieho počtu rozpracovaných investičných akcií mesta.

„Mesto sa opätovne rozhodlo riešiť otázku bytovej politiky a opätovne s podporou občanov mesta i regiónu,“ píše sa na stránke s tým, že tentokrát je v prípade záujmu potrebné vyplniť žiadosť o prenájom bytu aj s prílohami a môžete sa tak uchádzať o moderný byt bežného štandardu, ktorý by mohli byť súčasťou bytových domov na Ormisovej ulici.

Takto žiadať

Ako uvádza web mesta, žiadosť je dostupná v papierovej forme v priestore vstupnej chodby Mestského úradu pri podateľni.

Žiadosti v písomnej podobe môžete zasielať na adresu: Mestský úrad Revúca, Námestie slobody 13/17, 050 80 Revúca alebo osobne odovzdať v podateľni Mestského úradu.

„Termín uzávierky žiadostí je 30. septembra 2020,“ dodáva mesto.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie